Nitra už má prvé inteligentné lavičky | Nitra

Nitra už má prvé inteligentné lavičky

Nitra už má prvé smart lavičky typu Steora v bielej farbe od spoločnosti Power Mode. Už nielen na sedenie

Okrem sedenia si na nich napríklad budete môcť nabiť telefón. Inteligentná lavička je nabíjaná a poháňaná len zelenou slnečnou energiou, ktorú môžete použiť napríklad na nabíjanie mobilov či na pripojenie na internet.Lavička by sa nemala prehrievať vďaka vstavaným chladiacim systémom. Mesto objednalo 6 inteligentných lavičiek typu Steora v bielej farbe od spoločnosti Power Mode. Mesto za nové moderné lavičky zaplatí 20 607 eur.

Takto to funguje

Inteligentná lavička je nabíjaná a poháňaná len zelenou slnečnou energiou, ktorú môžete použiť napríklad na nabíjanie mobilov či na pripojenie na internet. Lavička by sa nemala prehrievať vďaka vstavaným chladiacim systémom. Lavičky sa nikdy nevypínajú, kontrolujú si spotrebu s vonkajšími podmienkami. Lavička je vybavená aj nočným osvetlením, ktoré sa prispôsobuje sezónam, poveternostným podmienkam a času.

  • mobilita

Samostatnosť a nezávislá solárna energia umožňujú jednoduchú montáž Steora kdekoľvek a to bez potreby špeciálnej infraštruktúry, strojov alebo káblov. Stačí lavičku nainštalovať a začať ju používať.

  • nabíjanie mobilných zariadení

Lavička Steora je vybavená nezávisle vyvinutým bezdrôtovým nabíjacím zariadením a dvomi inteligentnými USB konektormi, vďaka ktorým poskytuje rýchle nabíjanie mobilných zariadení a zároveň zaručuje ochranu batérie.

  • mobilný internet

Internetový prístup je neustále k dispozícii do vzdialenosti štyroch metrov od lavičky, dodávaný super rýchlym 4G mobilným internetom.

  • automatické aktualizácie

Lavička Steora je neustále pripojená na internet a je schopná si diaľkovo aktualizovať vlastný softvér, bez potreby manuálnej práce.

  • okolité osvetlenie

Štýlové osvetlenie osvetľuje polomer dvoch metrov okolo lavičky, čo umožňuje používateľom využívať jej funkcie bez ohľadu na stmievanie.

  • odolná proti vandalizmu

Aby sa zabránilo neoprávnenému otvoreniu, lavička je priskrutkovaná a zamknutá. V prípade, že sa Steora vypne, interný sledovací systém o tom okamžite upovedomí.

  • vysoko kvalitné stavebné materiály

Vysoko kvalitné materiály zaručujú ochranu proti počasiu a vandalizmu. Na jej výrobu bol použitý 3mm hrubý oceľový plech s práškovým nástrekom. Panely a obrazovka sú pokryté vysoko kvalitným plexisklom.

Kde lavičky nájdeme?

 „Umiestnenie bude volené pokiaľ možno rovnomerne na miesta s predpokladom zvýšenej koncentrácie obyvateľov a návštevníkov mesta, prípadne na trasy a uzly prirodzených komunikačných trasovaní peších a aj cyklistických koridorov. Ak si to situácia bude vyžadovať vieme operatívne ich umiestnenie prerozdeliť podľa dopytu užívateľov,“ doplnil odbor komunálnych činností a životného prostredia v Nitre.